ZÁMECKÉ SKVOSTY - CYKLOPUTOVÁNÍ PO ZÁMECKÝCH ATRAKTIVITÁCH OPAVSKÉHO SLEZSKA

Virtuální mapa:  

Celková délka: 64 km

Trasa: převážně cyklostezky a klidné vedlejší silnice. Větší část cyklookruhu vede po asfaltovém povrchu, výjimky tvoří úseky zpevněných polních a lesních cest.

Náročnost: doporučujeme především pro rekreačně poznávací cykloturistiku, možno i pro rodiny s dětmi, sjízdné pro MTB a trekkingová kola.

Informace: Informační centrum, Náměstí 43, Kravaře | Tel.,Fax: 553 777 955 | www: infocentrum.kravare.cz | e-mail: infocentrum@kravare.cz.

Výchozí místo: doporučujeme využít zázemí Sportovně relaxačního komlexu Buly Aréna Kravaře www.bulyarena.cz (bezplatné parkoviště ošetřené kamerovým systémem, v případě nepříznivého počasí se nabízí možnost aktivního vyžití volného času).

Itinerář: Kravaře, Mokré Lazce, Štítina, Nové Sedlice, Podvihov, Komarovské Chaloupky, Raduň, Jakubčovice, Skřípov, Lesní Albrechtice, Hradec nad Moravicí, Opava, Malé Hoštice, Velké Hoštice, Kravaře

Upozornění: Každý účastník akce jede na vlastní zodpovědnost a riziko. Před jízdou si prosím zkontrolujte stav Vašeho jízdního kola. Jelikož jsou trasy vedeny nejen po cyklotrasách, ale i po silnicích, upozorňujeme na nutnost dodržovat dopravní předpisy. U dospělých osob doporučujeme použití přilby, u dětí je vybavení přilbou povinné.

Výškový profil:

Export dat: Export dat do zařízení (formát gpx).

Zámek Raduň

www.zamek-radun.cz  /  Zámecká 67,747 61 Raduň

Počátkem 19. století hrabě Jan Larisch-Mönnich nechal přebudovat bývalou renesanční budovu v nádhernou klasicistní rezidenci, kterou později rod knížat Blücherů z Wahlstattu přestavěl v novogotickém romantickém stylu. Součásti zámku Raduň je i originální Oranžerie s okrasnou zahradou, s ojedinělou sbírkou citrusových dřevin a dalších cizokrajných rostlin. Prohlídkové trasy představují atraktivně vybavené interiéry, znázorňující aristokratický způsob života knížecí rodiny. Ve vzácné zámecké bibliotéce je shromážděno více jak 15 tisíc svazků cenných knih.

Fotogalerie

Zámek Hradec nad Moravicí

www.zamek-hradec.cz  /  Městečko čp.2,747 41 Hradec nad Moravicí

Roku1797 začal K.A. Lichnovský přestavovat vyhořelý renesanční zámek v duchu empírových pravidel. Na zámku pobývaly významné osobnosti kulturního života mimo jiné N. Paganini, F. Liszt i L. van Beethoven.

Druhá polovina 19. století přinesla další proměnu zámku, tentokrát v novogotickém stylu. V letech 1874 byla započata přístavba Červeného zámku a Bílé věže. Od roku 2008 se zámek pyšní titulem "Nejpohádkovější zámek České republiky".

Fotogalerie

Zámek Velké Hoštice

www.hostice.cz/  /  Zámecká 195, 747 31 Velké Hoštice

Zámek ve Velkých Hošticích byl hrabětem Ignácem Dominikem Chorinským vystavěn v pozdně barokním slohu, v roce 1754. Přibližně v polovině 19. století zámek prodělal rozsáhlou rekonstrukci do dnešní klasicistní podoby. V době jeho největšího rozkvětu zámek tepal kulturním životem. Prim, hrála stálá zámecká kapela, včele se skladatelem Josefem Puschmanem.

Po telefonické domluvě na obecním úřadě je možno zhlédnout archeologickou expozici věnovanou místním vykopávkám a nálezům a též výstavku novějších dějin obce.

Fotogalerie

Zámek Kravaře

www.kravare.cz/o-meste/zamek-a-muzeum  /  Alejní 24, 747 21 Kravaře

Zámek v Kravařích se právem řadí mezi nejvýznamnější barokní stavby ve Slezsku. Svou nynější vrcholně barokní podobu získal v letech 1721-28, kdy jej nechal přestavět tehdejší majitel Jan Rudolf z rodu Eichendorffů. Autor přestavby byl ovlivněn slavnými vídeňskými architekty Fischerem z Erlachu a J.L. von Hildebrantem. V té době také vznikl kolem zámku park, který má dnes rozlohu 19 hektarů. Je částečně upraven pro účely golfového hřiště, které přechází v lesopark a obsahuje vzácné exempláře dřevin.

Fotogalerie


Tento projekt byl spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.